معیارهای دریافت نشان ایمنی و سلامت (سیب سلامت) چیست؟

سیب سلامت

این روزها، اخبار سلامت و بهداشت مخاطبان روزافزونی را دارد و هر کس به فراخور حال تلاش می نماید محصولات غذایی سالمتری را مصرف نماید. یکی از نشان هایی که اخیرا تولیدکنندگان مواد غذایی به دنبال کسب آن هستند و مصرف کنندگان آگاه نیز روی محصولات به دنبال آن می گردند نشان "سیب  سبز" است. در این بحث وکیل حمیدرضا محمدی به معرفی این نشان و مواد قانونی مرتبط با کسب این نشان می پردازد:

ادامه مطلب

قانون مشارکت در ساخت چیست؟

قانون مشارکت در ساخت چیست؟

مشارکت در ساخت عقدی است که بر طبق آن ،مالک ملک خود را در اختیار یک سازنده قرار می دهد و سازنده نیز عملیات اجرایی و هزینه های تخریب و نوسازی ساختمان را به عهده می گیرد و با توجه به ارزش زمین و هزینه های تخریب و نوسازی، تقسیم واحدهای آپارتمانی ساخته شده بین طرفین صورت می گیرد.

ادامه مطلب

حقوق زن در قانون اساسی

حقوق_زنان_قانون_اساسیحقوق زن در قانون اساسی

 

خانواده واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و تعالی انسان است و توافق عقیدتی و آرمانی در تشکیل خانواده که زمینه ساز اصلی حرکت تکاملی و رشد یابنده انسان است اصل اساسی بوده و فراهم کردن امکانات جهت نیل به این مقصود از وظایف حکومت اسلامی است، زن در چنین برداشتی از واحد خانواده،

ادامه مطلب

قانون طلاق به درخواست زوجه چیست ؟

قانون,جدید,طلاق,شرط,عقد,نکاه,حق,طلاق,زنقانون طلاق به درخواست زوجه چیست ؟

شروط 12 گانه ضمن عقد نکاه که در صورت تحقق هر یک زن می تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید.

طلاق حقي نيست كه به مرد عطا شده باشد و از زن بازداشته شده باشد بلكه طلاق آخرين راه چاره ايست كه براي پايان دادن به زندگي هاي بدون عاطفه و مشقت بار در نظر گرفته شده است  و می تواند هم از سوی زن و هم از سوی مرد و یا با توافق طرفین از دادگاه درخواست شود.

ادامه مطلب

حکم فریب در ازدواج درقانون مجازات اسلامی و قانون مدنی

فریب در ازدواجفریب در ازدواج در قانون مجازات اسلامی

 این مقاله بر اساس پرسش های شما در خصوص حکم مجازات فریب در ازدواج طبق قانون مجازات اسلامی و طیق قانون مدنی به قلم وکیل حمیدرضا محمدی (وکیل پایه دادگستری) به تحریر در آمده است.

ادامه مطلب

تشریح قانون فریب در ازدواج (تدلیس)

فریب در ازدواجتشریح قانون فریب در ازدواج (تدلیس)

یكی از مشكلاتی که امروزه باعث ازهم پاشیدگی کانون های خانوادگی درهمان سالهای نخستین ازدواج می شود، نبود صداقت و فریب خوردن یكی از طرفین یا اصطلاحا فریب در ازدواج است. در بحث امروز وکیل حمیدرضا محمدی به بیان و تشریح این جرم در قانون از هر دو منظر حقوقی و کیفری می پردازد:

ادامه مطلب

تقسیم ارث (ارث زن و مرد)

تقسیم ارثارث (ارث زن و مرد)

بحث تقسیم ارث از مسایل متنابهی است که هر خانواده ای با آن روبرو می شود و گاه اختلاف نظرهایی در مورد این که چه کسانی ارث می برند و میزان ارث هرکدام چقدر است به وجود می آید. در سلسه بحث های ارث، به توضیح موارد مربوط می پردازیم  :

  برخی اصطلاحات حقوقی در زمینه ارث دارای تعاریف خاص خود می باشند که از آن جمله :

ادامه مطلب

تاریخچه قوانین علامت تجاری

قوانین علائم تجاریبا توجه به اینکه قرن 19 دوره ای است که علامت تجاری به مفهوم امروزی آن در حال شکل گیری بوده و قوانین جامعی درباره علامت تجاری وجود نداشت، با رجوع به پرونده های قرن 19 می‌توان ماهیت علامت تجاری و مبنای حمایت از آن را مطالعه کرد. کشورهای مختلف در سالهای مختلفی در این قرن به شناسایی علامت تجاری و تکمیل حمایت از آن پرداخته‌اند.

پیش از تصویب قوانین مذکور حمایت از علائم تجاری با خلأ روبرو بوده است بنابراین شناخت زمان تصویب اولین قوانین علامت تجاری هم مهم است. در ادامه فرایند تصویب قوانین راجع به علامت تجاری در سه کشور بررسی شده است:

ادامه مطلب

سرقت ادبی از منظر قانون ایران

سرقت ادبیبا شنیدن اصطلاح سرقت ادبی اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود این است که فردی شعری یا نثری را از دیوان وکتاب شاعری و یا ادیبی انتخاب و به خود منتسب و یا منتشر نموده باشد. البته این برداشت صحیح است اما بیان کننده کل مطلب نیست. به عبارتی "سرقت ادبی" اصطلاحی فراگیرتر است و شمول معنایی گسترده تری دارد.  در این  بحث وکیل حمیدرضا محمدی به توضیح سرقت ادبی از منظر قانون ایران می پردازد و بار حقوقی مترتب بر این اصصلاح را می شکافد:

ادامه مطلب

کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتیکلاهبرداری اینترنتی امروزه به یک معضل جدی در فضای اینترنتی تبدیل شده و بخش عظیمی از پرونده های جرائم مالی را به خود اختصاص داده است به طوری که براساس آمار ارائه شده، 85 درصد خسارات مالی ناشی از جرائم اینترنتی در نتیجه کلاهبرداری اینترنتی است. در این بحث وکیل حمیدرضا محمدی به بررسی این جرم در قانون می پردازد:

ادامه مطلب

افراز و تفکیک ملک

وکیل- وکیل محمدی- بهترین وکیل تهران-وکیل در دادگاه های کشور- وکیل کیفری-وکیل خانواده-وکیل خانواده-وکیل مالیات-وکیل بین المللی-داوری-وکیل مجرب-آخر وکیل

افراز چیست؟

اموال، بسته به ماهیت خود می توانند به صورت منقول و غیر منقول باشند. اموال منقول طبق تعریف ماده  19  قانون مدنی در واقع اشیایی هستند که نقل و انتقال آن از محلی به محل دیگر ممکن باشد و اموال غیر منقول با تعریف ماده 12 قانون مزبور قابل انتقال از محلی به محل دیگر نیست اعم از اینکه  ذاتا غیر منقول باشند مثل زمین و یا این که به واسطه اعمال انسان غیر قابل منقول باشد مثل بنا و ساختمان.  در مورد ملک و زمین که غیر منقول هستند، مالکیت می تواند به صورت مفروز و یا مشاع باشد.  

ادامه مطلب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn