محکومیت سه نفر به اعدام در پرونده‌های فساد اقتصادی

وکیل- وکیل محمدی- بهترین وکیل تهران-وکیل در دادگاه های کشور- وکیل کیفری-وکیل خانواده-وکیل خانواده-وکیل مالیات-وکیل بین المللی-داوری-وکیل مجرب-آخر وکیل

معاون اول قوه قضاییه گفت: تاکنون در دادگاه‌های ویژه‌ای که در راستای رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شده است، ۳۵ نفر محکوم شده‌اند که از این تعداد سه نفر به عنوان مفسد فی‌ الارض شناخته و به اعدام محکوم شدند که حکم آن‌ها غیرقطعی است و در صورت رفتن به دیوان عالی کشورو تایید، اجرایی خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه روسای کل دادگستری استان زنجان، اظهار کرد: امروز استان زنجان برندی جهت معرفی عاشورا شده است، این شور و شعف تنها معطوف به ایام عزاداری نمی‌شود، بلکه در سایر ایام نیز مردم زنجان حضور پررنگی در صحنه دارند.

 

وی افزود: امروز تمام کفر در مقابل ایمان قرار گرفته است. در طول تاریخ همواره چنین صف‌آرایی وجود داشته است، در نتیجه در چنین مقطعی وظیفه دین‌داران و حق‌طلبان سخت بوده و پرداخت پاداش این افراد مهم و ضروری است.

 

محسنی‌اژه‌ای در ادامه تصریح کرد: نماد همه کفر، نماد روح دیکتاتوری که همان آمریکا است در مقابل اسلام قرار گرفته است و عزم خود را جزم کرده که نماد عدالت، حق‌جویی که نماد این مبارزه با ظلم نظام جمهوری اسلامی است را از پای دربیاورد.

 

وی یادآور شد: آنچه امروز برای آمریکا و روحیه سلطه‌طلبی نگران‌کننده است، ترس از پرچم واقعی «لا اله الا الله» و اسلام حقیقی است.

 

معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز استکبار جهانی با بهانه‌های واهی، نظام جمهوری اسلامی ایران را به انجام کارهای مختلف متهم و تهدید می‌کند، بی‌تردید دشمن با ماهیت نظام کار دارد و بالطبع در چنین شرایطی باید با توکل بر خدا، اتحاد، تلاش، مجاهدت، صبر بر مبنای ایمان و بصیریت در این میدان حضور یابیم.

 

وی در ادامه افزود: خون امام حسین (ع) درس فداکاری و ایثارگری را به ملت ایران داده است، در نتیجه این ملت در مقابل زیاده‌خواهی و ظالم می‌ایستد و همواره پیروز خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: حال این سئوال مطرح است که نقش قوه قضاییه در چنین شرایطی چیست، امروز آنچه که دشمن از به‌راه انداختن فتنه‌ها، ترورها و فشار بر اقتصاد کشور دنبال می‌کند، عملیات روانی تمام‌عیار است که بخشی از این‌ها نیز به قوه قضاییه سرریز می‌شود؛ وظیفه قوه قضاییه در این مقطع چیست، مردم قوه قضاییه را پناه خود می‌دانند. اگر چنین قوه‌ای نباشد و نتواند پاسخ قانع و قاطعی بدهد، مردم احساس بی‌پناهی و در عوض دشمن احساس پیروزی خواهد کرد.

 

معاون اول قوه قضاییه افزود: در چنین شرایطی باید به نکاتی چون تشخیص حق و باطل در وهله نخست، شناسایی اولویت‌ها و نیز داشتن تدبیری درست در موقعیت‌های مختلف توجه داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مشکلات را می‌دانیم، از کمبودها اطلاع داریم و از فشارهایی که بر مجموعه قوه قضایی وجود دارد آگاه هستیم. امروز قوه قضایبه هدف نخست دشمن قرار دارد، در نتیجه باید با تدبیر و اولویت‌بندی و تشخیص درست، یک جهاد واقعی را به نمایش بگذاریم.

 

معاون اول قوه قضاییه یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند که قوه قضاییه باید صد درصد انقلابی باشد؛ امروز در هر حوزه‌ای که حضور داریم، ضروری است به قوه قضاییه اشرافیت کامل داشته و با همه مسئولان معاشرت و ارتباط کامل و مستقیم با مردم داشته باشیم.

 

محسنی‌اژه‌ای گفت: بخش بزرگی از کارهای امروز تک‌بعدی نیست؛ در چنین شرایطی که محتکران خواسته و ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کنند، باید با اشد مجازات با آنان برخورد کرد.

 

وی در ادامه افزود: در بحث احتکار، اگر فرض بگیریم مواد اولیه‌ای در یک انباری احتکار شده، فرد را شناسایی و به پرونده وی رسیدگی و انبار را نیز پلمب کنیم، این در حالی است که به مواد اولیه در انبار نیاز ضروری وجود دارد اما تا رسیدگی به پرونده، مواد در انبار باقی بماند این یک نوع رسیدگی است اما در بخش دوم با مجموعه مسئولان ذی‌ربط در چارچوب قانون فکر شود که این مواد اولیه که نیاز مردم و تولید است در انبار نماند و در کنار آن هر چه سریع‌تر به پرونده رسیدگی شود که در چنین حالتی باید بخش دوم را در نظر گرفت و بدان عمل کرد.

 

محسنی‌اژاه‌ای خاطرنشان کرد: امروز باید با سرعت و دقت به پرونده‌های مهم که مردم درخواست رسیدگی به آن را دارند، رسیدگی شود تا این اعتماد به مردم داده شود که قوه قضاییه همواره در کنار مردم بوده و با مجرمان برخورد قاطع و به موقع خواهد داشت.

 

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: دشمن امروز دست به شیطنت‌های بزرگی زده است؛ امروز عده‌ای کامیون‌داران را در کوچه و خیابان و در جاده‌ها تهدید می‌کنند که با این عوامل خرابکار با اشد مجازات برخورد خواهد شد.

 

وی یادآورشد: در مقطع کنونی این قوه باید همواره پشتیبان سازمان اطلاعات و نیروی انتظامی باشد اما حتما باید نظارت بر عملکرد این سازمان‌ها را نیز انجام دهد تا به سلامت کشور از این برهه سخت و دشوار عبور کند.

 

سه متهم به فساد اقتصادی به اعدام محکوم شدند

به گزارش ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در حاشیه این مراسم، در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین اخبار در خصوص مبارزه با مفسدان اقتصادی، اظهار کرد: تاکنون در دادگاه‌های ویژه‌ای که در راستای رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شده است، ۳۵ نفر محکوم شدند که از این تعداد سه نفر به عنوان مفسد فی‌ الارض شناخته و به اعدام محکوم شدند که حکم آن‌ها غیرقطعی است و در صورت رفتن به دیوان عالی کشور و تایید و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: این سه نفر در دادگاه بدوی محکوم به اعدام و مابقی نیز  محکوم به حبس شدند؛ البته ممکن است انفصال و رد مال نیز داشته باشند . محکومان به حبس به ۲۰ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و پایین‌تر محکوم شده‌اند.

محسنی‌اژه‌ای افزود: در شرایطی که دشمن تلاش دارد به زعم باطل خود، فضای جامعه را ملتهب کند، مطمئن باشد که دولت به میزان مورد نیاز مردم، کالاهای اساسی را وارد و ذخیره کرده است و جای نگرانی نیست. در نتیجه از مردم نیز استدعا داریم که به اندازه نیاز خود خرید کنند؛ البته دشمن غیر از این تبلیغ کرده و مردم را تشویق به خرید بیش از حد نیاز خود می‌کند.

معاون اول رئیس قوه قضاییه یادآور شد: امروز افرادی در بخش حمل و نقل در حال فعالیت و خدمات‌رسانی هستند که در این بین عده‌ای به تحریک دشمن در این حوزه خلل ایجاد می‌کنند، کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند به ویژه در بحث کامیون‌داران که آنان را تهدید کرده و یا از تردد آنها جلوگیری می‌کنند؛ بدانند که مجازات سختی در انتظار اخلالگران است.

این مسئول یادآور شد: همچنین در حوزه حمل و نقل کالا به همه دادستان‌ها تاکید شده که با کمک نیروی انتظامی، در دستگیری افرادی که  از این طریق اخلال و تهدید ایجاد می‌کنند، اغماض نکنند .

 

منبع: ایسنا

Tags: حمید رضا محمدی, وکیل در تهران, وکیل در دادگاه های کل کشور, وکیل حمیدرضا محمدی, وکیل بین المللی, بهترین وکیل تهران, بهترین وکیل ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهید حاج حسن محمدی

مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهید حاج حسن محمدی

بدینوسیله از همه عزیزان جهت حضور در مراسم ارتحال جانباز…
معیارهای دریافت نشان ایمنی و سلامت (سیب سلامت) چیست؟

معیارهای دریافت نشان ایمنی و سلامت (سیب سلامت) چیست؟

این روزها، اخبار سلامت و بهداشت مخاطبان روزافزونی را دارد…
قانون مشارکت در ساخت چیست؟

قانون مشارکت در ساخت چیست؟

قانون مشارکت در ساخت چیست؟ مشارکت در ساخت عقدی است…
حقوق زن در قانون اساسی

حقوق زن در قانون اساسی

حقوق زن در قانون اساسی خانواده واحد بنیادین جامعه و…
قانون طلاق به درخواست زوجه چیست ؟

قانون طلاق به درخواست زوجه چیست ؟

قانون طلاق به درخواست زوجه چیست ؟ شروط 12 گانه…
حکم فریب در ازدواج درقانون مجازات اسلامی و قانون مدنی

حکم فریب در ازدواج درقانون مجازات اسلامی و قانون مدنی

فریب در ازدواج در قانون مجازات اسلامی این مقاله بر…
حکم دادگاه بدوی فوت دانش آموزان فوتبالیست‌ یزدی در گرجستان

حکم دادگاه بدوی فوت دانش آموزان فوتبالیست‌ یزدی در گرجستان

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در گفت‌وگو با…
شکایت پنج وکیل دادگستری از خبرگزاری تسنیم به اتهام نشراکاذیب رد شد.

شکایت پنج وکیل دادگستری از خبرگزاری تسنیم به اتهام نشراکاذیب رد شد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، اوایل مهر امسال دیوان…
تشریح قانون فریب در ازدواج (تدلیس)

تشریح قانون فریب در ازدواج (تدلیس)

تشریح قانون فریب در ازدواج (تدلیس) یكی از مشكلاتی که…
تقسیم ارث (ارث زن و مرد)

تقسیم ارث (ارث زن و مرد)

ارث (ارث زن و مرد) بحث تقسیم ارث از مسایل…
«آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی»

«آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی»

قوه قضائیه «آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران…
متن درخواست رئیس قوه قضائیه و پاسخ رهبر انقلاب اسلامی

متن درخواست رئیس قوه قضائیه و پاسخ رهبر انقلاب اسلامی

متن درخواست رئیس قوه قضائیه و پاسخ رهبر انقلاب اسلامی…
تاریخچه قوانین علامت تجاری

تاریخچه قوانین علامت تجاری

با توجه به اینکه قرن 19 دوره ای است که…
 نشست بررسی طرح دعاوی علیه دولت‌های خارجی

نشست بررسی طرح دعاوی علیه دولت‌های خارجی

دومین نشست هم اندیشی با موضوع بررسی طرح دعاوی علیه…
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده هادی رضوی برگزار شد

هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده هادی رضوی برگزار شد

قاضی مسعودی مقام در ابتدای هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات…
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر بانک سرمایه

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر بانک سرمایه

دادگاه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و احسان دلاویز با…